
Vinner av den aller første «Arctic Mobility»-prisen
Jørgen Nygård stakk av med prisen for beste bacheloroppgave innen samferdsel ved UiT Norges Arktiske Universitet i Narvik
Jørgen Nygård er fra Kristiansand og har gjennomført sin bachelor innenfor anleggsteknikk ved UiT Norges Arktiske Universitet campus Narvik. Oppgaven gikk ut på «HMS i driving av veitunnel».
På spørsmål hvorfor han valgte Narvik som studiested- kommer det et massivt latterutbrudd. Det var nok en impuls handling, men det har vært lærerikt og givende tre år meddeler han.

Jørgen Nygård fikk tematikken og problemstillingen til sin bacheloroppgave gjennom et studiebesøk til E10 prosjektet og entreprenør Hæhre. Studiebesøket var generert gjennom Konnekt samarbeidet med IVT-fakultet.
Bacheloroppgaven omhandler HMS i driving av veituneller og er unndratt offentligheten inntil videre.
(På bildet: Jørgen Nygård t. v. sammen med Professor Hugo Remlo ved UiT Norges Arktiske Universitet)
Kontaktperson
