Jernbanedirektoratet Jernbanen i Norge Slik utvikler og forbedrer vi togtilbudet

Slik utvikler og forbedrer vi togtilbudet

For å utvikle togtilbudet og realisere forbedringer, må alle nødvendige innsatsfaktorer i jernbanesystemet henge sammen i en helhet. De viktigste innsatsfaktorene er infrastruktur, kjøretøy og trafikkavtaler.

Det er Jernbanedirektoratet sitt ansvar for at alle disse innsatsfaktorene er koordinert.

Innsatsfaktorer

Infrastruktur

Det vil si de fysiske anleggene, som for eksempel jernbanesporene, stasjonene og holdeplassene, samt togparkeringen. Det må være nok kapasitet i sporet og riktig utforming av stasjonene slik at det planlagte tilbudet kan kjøre der. Også verksteder med tilstrekkelig kapasitet er en nødvendig del av infrastrukturen.

Kjøretøy

Kjøretøy vil si togene som skal frakte personer eller gods. Når det gjelder persontransport, inngår Jernbanedirektoratet avtaler med Norske tog slik at det skal finnes riktig type og riktig antall tog slik at det er mulig å kjøre som planlagt.

Trafikkavtaler

Trafikkavtalene vil si avtalene om offentlig kjøp av persontogtjenester. Jernbanedirektoratet inngår avtaler med togoperatørene om å levere et avtalt togtilbud. Se oversikt over trafikkavtalene.

Effektpakker og tilbudsforbedringer

En tilbudsforbedring er små og store endringer og forbedringer i togtilbudet for personer og gods. Arbeidet med en tilbudsforbedring kan resultere i en eller flere effektpakker.

En effektpakke er summen av alle de nødvendige innsatsfaktorene, og alle aktørene i jernbanesektoren skal bidra til å realisere effektene.

Nye tilbudsforbedringer: fra idé til effekt

Prosessen under viser hvordan en ny tilbudsforbedring blir til fra en idé oppstår og frem til vi kan realisere en effekt.

Utvikle idé til ny tilbudsforbedring

Ideer til ny tilbudsforbedring kommer ved at virksomhetene i jernbanesektoren identifiserer problemer og/eller fremtidige behov ved det eksisterende eller planlagte togtilbudet. Noen problemer har kort tidshorisont og kan løses raskt, mens andre problemer krever langsiktige tiltak.

Jernbanedirektoratet identifiserer og samler inn problemene, og vurderer hvilke problemer og fremtidige behov som blir til nye tilbudsforbedringer. Direktoratet får også oppdrag fra Samferdselsdepartementet eller i byvektsarbeidet. I tillegg kan Bane NOR komme med innspill til direktoratets virksomhetsplan om problemer, ideer og utredninger de mener bør gjennomføres.

Jernbanedirektoratet og Samferdselsdepartementet tar deretter stilling til om vi skal utrede ideen om tilbudsforbedring videre, og deretter sette i gang med å utrede et konsept.

Hva styrer hvilke tilbudsforbedringer som blir realisert?

  • Nasjonal transportplan (NTP) presenterer regjeringens transportpolitikk, mål, strategiske føringer og prioriteringer for utformingen av transportsystemet i Norge. NTP gir rammer for jernbanesektoren og for hvilke tilbudsforbedringer vi planlegger og gjennomfører.
  • Stortinget prioriterer hvilke tilbudsforbedringer som skal realiseres på det årlige statsbudsjettet. I statsbudsjettet legges det frem forslag til finansiering av infrastruktur, offentlig kjøp av persontogtjenester (trafikkavtaler) og anskaffelse av kjøretøy.
  • Jernbanedirektoratet utarbeider en gjennomføringsplan for NTP for å realisere prioriterte tilbudsforbedringer i henhold til budsjettet, og inngår avtaler med aktørene for å realisere planen. Les mer om gjennomføringsplanen.